Vyjádření k výpadku

16. 3. 2018

Včera 15.3.2018 došlo při práci pod napětím na elektrických rozvodech v DC ke zkratu a následnému výpadku napájení na jedné z napájecích větví.
Z tohoto důvodu došlo k výpadku napájení některých hostovaných serverů bez redundantních napájecích zdrojů.
Tento výpadek se bohužel dotknul také části konektivity, protože příslušné routery byly vinou obsluhy chybně zapojeny pouze na jednu napájecí větev. Napájení bylo obnoveno cca do 5minut, konektivita postupně v intervalu 15 - 30 minut od výpadku. Celý problém trval od 13:25 do 14:05. Přijali jsme opatření pro snížení rizika opakování tohoto incidentu.

Zejména:  
 - revizi el. zapojení síťové infrastruktury do nezávislých nap. větví
 - změnu technického provedení el. rozvaděčů
 - změnu pracovních postupů při práci pod napětím
 - zvýšení dostupnosti hotline

Za vzniké problémy se omlouváme.

 

 

Zálohovat, zálohovat, zálohovat...

13. 11. 2017

IT úpravu "plzákovské" teorie se opravdu vyplatí zodpovědně dodržovat. Důkazem toho mohou být naši zákazníci, kterým pravidelné zálohy v rámci Virtuálního racku, nebo Virtuálního serveru zachránily podnikání. Případů šifrovacího viru neubývá, spíš naopak.

Tak se staví sen aneb sál DC 2

6. 9. 2017

...aneb začátky jsou vždy nejtěžší a nejhlubší :-)

Ransomware stále v kurzu!

23. 6. 2017

Stále častěji se na nás obrací zákazníci postiženi zákeřným fenoménem šifrování zákaznických dat za účelem následného finančního vydírání za jejich obnovu. Využijte našich služeb pro pohodlné a pravidelné zálohování a předejděte nepřijemnostem. Naše obchodní oddělení je Vám k dispozici pro konzultaci řešení.